Otázky

Na tieto otázky sa často pýtajú tí, kto sa chcú zaoberať Pole Dance a idú k nám na prvý tréning. Je to veľmi pravdepodobné že medzi týmito odpoveďami si nájdete odpoveď aj na svoje otázky. Okrem toho sa môžete opýtať aj na svoj problém. Určite Vám odpovieme.

Je potrebné prihlásiť sa na tréning vopred?

Tréningy v našej škole sa uskutočňujú podľa rozvrhu hodín, počet ľudí v skupine je obmedzený. Okrem toho rozvrh sa môže meniť. Preto je nevyhnutné prihlásiť sa telefonicky pred prvým tréningom.

Je Pole Dance striptíz?

Je to chyba mýliť si Pole Dance so striptízom. Verte, že sú to dve rôzne veci. Samozrejme tanec na tyči čarovne pôsobí na mužov a určite má v sebe figúry strip-tanca, ale nie je to striptíz. V našej škole úmyselne bojujeme proti tomuto stereotypu. Dávame hlavný dôraz na tanec, plastiku, a učíme zaujímavým pohybom a figúram. Pozrite sa na fotografie a video v našej galérii, určite vás to presvedči že v Pole Dance nie je o nič viac striptízu ako v gymnastike. Majstri sveta jednotlivých krajín v Pole Dance priťahujú obrovské množstvo divákov. Dokonca je veľa žiadostí o nasadenie Pole Dance do programu Olympiády. Pole Dance je prekvapujúce kombinovanie športu, plastickosti, krásy, tanca i fitnessu.

Prečo je skúšobný tréning platený?

Aj na skúšobnom cvičení tréner venuje svoj čas, sily a umenie – o nič menej ako na bežnom tréningu. Čo najviac sme znížili poplatok za skúšobný tréning, ale nemôžeme ho úplné zrušiť pretože si ceníme prácu trénerov. Okrem toho poplatok, aj keď nie je veľký, pomáha selektovať ľudí ktorí majú skutočný záujem. Všetky trénerky v našej škole sú naozaj zaľúbené do Pole Dance a chcú sa venovať ľuďom, ktorí tanec tak isto milujú.

Prečo Pole Dance je lepší ako obyčajný fitness?

Veľa z Vás už sa začínalo zaoberať fitnessom v telocvični alebo behom apod., a o krátky čas ste to nechali. Väčšinou je dôvod taký, že takéto cvičenia nie sú zaujímavé, sú fádne, a len málo ľudí sa dokáže pravidelne tomu venovať. Výhoda Pole Dance (alebo Pole Fitness) je v tom, že v prvom rade je to tanec, tým pádom nie sú v ňom komplikované a nudné cviky. Ale, na druhej strane, tréningy Pole Dance viac zaťažujú telo, pomáhajú udržovať fit a získať si štíhlosť a sexuálnu príťažlivosť.

Bola som chorá a vynechala som niekoľko tréningov. Dá sa presunúť ich na iný čas alebo prepadli?

Tréningy v škole postupujú podľa presného rozvrhu hodín, ale chápeme že možno niekedy budete prinútení vynechať cvičenie kvôli dôležitým veciam. Sme pripravení vás pochopiť a posunúť tréning na iný čas, ale mali by ste nám oznámiť že neprídete najneskôr 24 hodín vopred. Nahradiť tréning si môžete počas platnosti vašej permanentky kedykoľvek Vám to vyhovuje, ale v prípade, že sú voľné miesta.

Chcela by som dať manželovi darček vo forme osobného tanca. Môžete mi pomôcť?

Tanec bez divákov je tak isto ako svadba bez ženícha. Samozrejme, každej žene pomôžeme nacvičiť tanec na tyči. Veľmi dôležitá je urobiť si pekný kostým. Pomôžeme vám nájsť si štýl a vybrať vhodnú hudbu. Váš manžel (alebo budúci manžel) určite ocení váš prekvapujúci tanec. Okrem toho aranžujeme v našej škole aj koncerty, na ktoré môžete pozvať svojich priateľov a známych.

Mám slabé ruky, dokážem sa zaoberať Pole Dance?

Samozrejme, na prevedenie komplikovaných figúr na tyči sú potrebné silné ruky a usilovné tréningy, ale to neznamená, že keď máte slabé ruky nedokážete tancovať Pole Dance. Nie je to súbor silových cvikov, ale tanec. Existuje veľa pohybov, ktoré nevyžadujú aby ste mali obrovskú silu, ale vyzerajú niekedy efektnejšie ako ťažké silové cviky. Najdôležitejšie pre tanec je odhodlanie. Keď sa začnete zaoberať Pole dance, stanete sa fit a elegantnou a po čase budete vykonávať komplikované a silové pohyby a figúry.

Ako sa musím obliekať a obúvať na tréning?

Na prvé cvičenie si môžete obliecť krátke šortky a krátky top. Obuť si môžete baletky alebo bavlnené ponožky. Po prvom tréningu už uvidíte čo majú na sebe ostatné cvičenky a skúsite si vybrať čo sa vám hodí najviac.

Musím si kúpiť topánky s vysokým podpätkom (stripy)?

Časť pohybov a figúr ide ľahšie keď máte špeciálnu obuv – stripy alebo čižmy na vysokom podpätku. Tanec na tyči vyzerá oveľa efektnejšie keď žena tancuje v stripách, ale my neučíme striptíz, ale Pole Dance, preto na tréningy potrebujete obyčajnú športovú obuv – tenisky, baletky, dokonca môžete cvičiť bosá alebo v ponožkách. Či si chcete kupovať stripy či nie – je to len Vaše rozhodnutie.

Ako dlho sa musím zaoberať Pole Dance, aby som dobre tancovala?

Určite, ak ste sa predtým zaoberali tancom alebo nejakým športom, vyučovanie vám pôjde rýchlejšie, ale v každom tanci, a špeciálne v Pole Dance najdôležitejšia je vaša vôľa. Sme si istí, že sa rýchlo naučíte základne pohyby. Asi o 2-3 mesiace pravidelných tréningov dokážete pripraviť čarovný tanec na tyči pre svojho milého a prekvapiť známych figúrami na tyči.

Bojím sa že sa mi to nepôjde, pretože neviem tancovať.

Pole Dance potrebuje Vaše odhodlanie viac ako iný tanec. Verte že jednoduchý tanec na tyči, prevedený s dušou a zápalom je oveľa krajší a zaujímavejší ako komplikované figúry, ktoré sa robia bez zápalu. Doložitejšia je vôľa, a o krátky čas sa dajú uvidieť reálne výsledky. Budete prekvapený ako ľahko Vám pôjdu pohyby a figúry, ktoré sa Vám predtým nedarili. Pozrite sa do galérie čomu sa naučili dievčatá za 2-3 mesiace tréningov.

Ak máte záujem, pozývame Vás do našej školy, aby ste sa naučili úchvatný a čarovný tanec na tyči. Tešíme sa na Vás!