Jana Škumátová

Jana Škumatova

Jana Škumátová pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku na EUBA. Tejto špecializácii sa venovala v televízii TA3 ako redaktorka ekonomického spravodajstva. Média po niekoľkých rokov vystriedala za reklamu, kde pôsobí dodnes. Začínala ako prvá facebooková redaktorka na Slovensku a postupne sa jej zameranie od sociálnych médií rozšírilo na celý online marketing. Klasický 8 – hodinový pracovný čas za počítačom však denno-denne rada vystrieda za intenzívne tréningy.
S tancom začala už ako dieťa v rôznych tanečných skupinách. Neskôr dlhodobo pôsobila ako roztlieskavačka – cheerleaderka, kde sa po prvý krát stala aj trénerkou. Počas vyše 10 rokov aktívneho cheerleadingu sa zúčastňovala rôznych vystúpení ako aj súťaží.
Doobeda online špecialista, poobede pole dance maniačka. Okrem Pole fitness sa venuje aj aktívnemu strečingu, handstands a joge. V zime prepadla snoawboardingu, a keď ostane čas, sem tam si aj zabehá.
S Pole Dance začala po 30 – tke a je dôkazom, že to ide v každom veku. Časom sa vyprofilovala na Pole šport a fitness, ktorý dodá vášmu telu silu, energiu a pevnosť. Venuje sa aj aktívnemu strečingu, joge a hanstandom.
Pravidelne navštevuje workshopy so zahraničnými lektormi a dva roky po sebe absolvovala Pole dance camp (2016, 2017) v Rusku, kde trénovala so špičkovými trénermi ako Dmitry Fedotov, Aleksey Poryadnov, Roman Maslov, Vladimír Karachunov, Oľga Trifonova, Alina Saifutdinova.