Ekaterina Nikolajenko

Ekaterina Nikolajenko (Kat Nik):

Kat Nik je pôvodom z Lotyšska, kde vyštudovala právo. Avšak po skončení univerzity odišla do Portugalska, kde bývala takmer 3 roky a pracovala ako turistická sprievodkyňa. V roku 2011 sa presťahovala na Slovensko kde odvtedy pracuje v IBM. V detstve tancovala lotyšské ľudové tance, ale veľa nešportovala. Na Slovensku vyskúšala rôzne druhy športu – crossfit, jumping, začala aj behať, tancovala rock’n’roll, skúšala hip-hop, plávanie ale keď sa stretla s tyčou, už nič iné ani nepotrebuje.
S pole dance začala v roku 2013. Ako trénerka, Kat vždy hľada rôzne spôsoby seba zlepšenia. V roku 2016 absolvovala školenie pre fitness trénera 1.stupeň kvalifikácie, zúčastnila sa aj Polecamp v Rusku, kde sa učila u elity ruských trénerov – Olga Trifonova, Aleksey Poriadnov, Dmitrij Fedotov, Alona Seyp, Sova, Vladimír Karachunov atd. Prešla online kurz pre trénerov akrobacie na tyči od MyPoleSpace v Rusku a momentálne študuje anatómiu, fyziológiu a biomechaniku (level 1) od IPSF POLE SPORTS INSTRUCTOR TRAINING AND COACHING.
Tréningy s Kat prebiehajú v slovenčine a v angličtine (keď je treba aj v ruštine, lotyštine a portugalčine 😉
Pole dance ma rada kvôli tomu, že v tomto športe každý nájde svoj štýl, jej štýlom sa stal pole fitness – viac silový tréning.
Pre Kat vzťah trénera a žiaka nie je len 60 minútové cvičenie, ale budovanie kamarátstva, osláv menších aj väčších, výhier aj spoločných osláv života 🙂
Kat veri tomu že každý človek je schopný dostihnúť akýkoľvek cieľ čo si nastaví, a nevadí tomu ani vek.